RE: En iyi Google eklentileri

Merhaba. Benim halihazırda kullandığım birkaç google eklentisinden bahsetmek istiyorum.

-Forest: Odaklanmayı destekleyen bir eklenti. Ayrı zamanda telefon için uygulaması da var. Zamanlamayı ayarlayıp işlerinizi yapıyorsunuz. Sizinle birlikte bir ağaç yetişmiş oluyor. Ama eğer işinizi bırakıp “blacklist”inizdeki facebook, twitter gibi uygulamalara girerseniz ağacınız ölüyor. Blacklist’inizi kendiniz oluşturuyorsunuz. Premium hesaplar için farklı özellikleri mevcut, ağaç bağışlama gibi.

-Evernote- Notlarınız için online bir platform. Eklenti sayesinde siteler üzerinden not alabiliyorsunuz.

-Netflix Part- Bir grup insanın aynı anda netflix izlemesine ve sohbet etmesine yarıyor. Bu eğlence için kullanılabilirken ayrıca dil öğrenmek için de kullanılabilir.

-Language Learning with Netflix- Yine Netflix üzerinde içerik izleyerek dil öğrenimine yarıyor. Bu eklenti ile içeriğinin transcrip’ine ve altyazısına aynı anda ulaşabiliyorsunuz. Bilmediğiniz kelimelere tıklayarak da kelimelerin anlamını görebiliyorsunuz.

-Reader View- Siteleri okunabilir hale getiriyor. Özellikle renk seçeneği olması gözler için iyi oluyor, benim pdf okumaktan çok fazla gözlerim ağrıdığı için bu özelliği kullanıyorum.

Bunlar benim şu anlık kullandıklarım. Sizin kullandığınız ve verim aldığınız eklentiler var mı?

Yorum Ekle

Özellikle web geliştiriciler için faydalı olacağını düşündüğüm, benim de kullandığım eklentileri yazacağım.

-ColorZilla : Bu eklenti ile bir sayfadaki HTML renk kodunu tek tıkla öğrenebilirsiniz.

-Dimensions: Bu eklenti sayfadaki HTML öğelerinin aralarındaki mesafeleri ölçen bir tür cetveldir. HTML ve CSS çalışırken işinize oldukça kolaylık sağlar.

-View background image: Bu eklenti, bir sayfadaki her hangi bir fotoğrafa sağ tıkladığınızda arka planda kullanılan fotoğrafı size gösterir.

-WhatFont: Sayfada kullanılan yazı fontlarını öğrenmenizi sağlayan bu eklenti, üzerine tıklayıp yazıya tıklamanızla çalışır.

-Alexa Traffic Rank: Bu eklenti size o web sitesinin istatistiksel verilerini, açılma süresini gösterir.

-SEO Checker Tool : Web sayfanın SEO uyumunu tek tıkla test etmeye başlayan bu eklenti işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

-Google Çeviri: Bu eklenti bildiğimiz google çeviri ancak sağladığı kolaylıklar mevcut. Örneğin bu eklenti aktifken bir yazıyı seçtiğinizde o yazının altında simgesi belirir ve tek tıkla sayfa değiştirmeden çevirisini görebilirsiniz.

-Full Page Screenshot: Sayfanın belirli bir bölümünün veya tümünün screenshot alınmasını sağlar.

-IP Whois & Flags Chrome & Websites Rating: Bu eklenti de Alexa Traffic Rank gibi çalışır ancak Whois bilgilerini tek tıkla öğrenmenizi sağladığı için oldukça kullanışlı.

Junior 10/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.