RE: En iyi Google eklentileri

Merhaba. Benim halihazırda kullandığım birkaç google eklentisinden bahsetmek istiyorum.

-Forest: Odaklanmayı destekleyen bir eklenti. Ayrı zamanda telefon için uygulaması da var. Zamanlamayı ayarlayıp işlerinizi yapıyorsunuz. Sizinle birlikte bir ağaç yetişmiş oluyor. Ama eğer işinizi bırakıp “blacklist”inizdeki facebook, twitter gibi uygulamalara girerseniz ağacınız ölüyor. Blacklist’inizi kendiniz oluşturuyorsunuz. Premium hesaplar için farklı özellikleri mevcut, ağaç bağışlama gibi.

-Evernote- Notlarınız için online bir platform. Eklenti sayesinde siteler üzerinden not alabiliyorsunuz.

-Netflix Part- Bir grup insanın aynı anda netflix izlemesine ve sohbet etmesine yarıyor. Bu eğlence için kullanılabilirken ayrıca dil öğrenmek için de kullanılabilir.

-Language Learning with Netflix- Yine Netflix üzerinde içerik izleyerek dil öğrenimine yarıyor. Bu eklenti ile içeriğinin transcrip’ine ve altyazısına aynı anda ulaşabiliyorsunuz. Bilmediğiniz kelimelere tıklayarak da kelimelerin anlamını görebiliyorsunuz.

-Reader View- Siteleri okunabilir hale getiriyor. Özellikle renk seçeneği olması gözler için iyi oluyor, benim pdf okumaktan çok fazla gözlerim ağrıdığı için bu özelliği kullanıyorum.

Bunlar benim şu anlık kullandıklarım. Sizin kullandığınız ve verim aldığınız eklentiler var mı?

Yorum Ekle

Web of trust kullanıyorum virüsümsü şeylerden nispeten korunabilmek adına, bir de adblock kullanıyodum ama geçen bağış isteyince kaldırdım eklentilerden 😀

Mid-Level 09/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.