RE: En iyi freelance yazarlık siteleri: Hangi site ne kadar ücret ödüyor?

Koronadan dolayı ajanstaki işime son verildi ve bir süredir freelance yazarlık sitelerinde yazı yazarak para kazanmaya başladım. Freelance işte yeni olduğum için birkaç yer dışında hangi freelance yazarlık sitesi ne kadar ödüyor merak ediyorum. Belki yazarlık yapan diğer kişilerin de işine yarar.

Ben İçerik Bulutu’nda yazmaya başladım. 400-500 kelime civarı bir metin için ortalama 25-30 TL ödeme yapıyorlar. Eminim daha fazla veren yerler vardır.

Mesela wordapp, icerik.com, icerik.net gibi siteler ne kadar veriyor bilen var mı?

Bu konuyu deneyimli kişilerin cevaplarıyla doldurup yeni başlayanlar için rehber haline getirelim derim.

Yorum Ekle

İçerik Bulutu’na üyeyim ancak sistem insanı köle yerine koyuyor adeta. 1 haftadır sağlık sorunumdan yazamadım diye hesabı pasif hale getirecekleri uyarısını aldım. Ayrıca 250tlye ulaşmak gerekiyor ödeme talebi için. İçerik Evreni ile aralarında 2 tl fark var ancak İçerik Evreni’nde böyle bir zorlama yok, içerik yazdığınız sürece kazanıyorsunuz, 120 tlye vardığında ödeme talebi yapabiliyorsunuz. haftada 1-2 içerik yazmanız bile sistemde devamlı kalmanızı sağlıyor. Bunun yanında ek olarak başka işler de almanıza vakit kalıyor tabi. İçerik Bulutu’nda yer alıyorsanız başka yerde çalışmada zorlanabilirsiniz. Üstelik sistemleri bana fazla karmaşık geldi. İçeriğinizde anlamadığınız bir yerde danışacağınız bir editör ya da temsilci de yok. Kafanızın rahat olabileceği işlerde çalışarak kendinizi geliştirmenizi öneririm.

New 27/02/2021 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.