RE: Deneme yazısı için bütçe talep etme sorunsalı

merhaba. bir start up için küçük çaplı bir iş almak üzereyim. öncesinde yazdığım yazıları gönderdim ama start up şirket benden deneme yazısı talep etti. mailde bütçe vs de yazmıyor. sizce deneme yazısı için bütçe talep etmeli miyim? edesim geliyor ama ters tepmesini de istemiyorum. 3 tane denemeden sonra memnun kalırlarsa düzenli olarak hizmet vereceğim.

Yorum Ekle

Haftada bir paylaşım yaptıklarını var saydığımız takdirde on kişiden üç adet deneme yazısı alsalar yedi buçuk aylık makale içeriğini bedavadan toplamış oluyorlar. Zaten önceden yazmış olduğunuz yazıları göndermişsiniz. Ben bu sektörde mağdur olmamak adına ve bu tarz insanları mağdur edebilecek işletmeleri cesaretlendirmemek adına ücret almadan herhangi bir çalışma yapmayı pek doğru bulmuyorum. Ama tabi yine de siz bilirsiniz.

Bir insanın emeğinin karşılığını talep etmesi kadar doğal bir şey yok bence bütçe konuşmaları hiç çekinilmeden yapılmalı. Çünkü ne demişler isteyenin bir yüzü kara vermeyenin iki yüzü kara. Sonuç olarak size başarılar diliyorum. Umarım hak ettiğiniz işleri ve ödemeleri alırsınız. Hayırlı işler.

Junior 23/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.