RE: Bir blog yazarı, blogunu nasıl tanıtabilir?

Merhaba. Ben bir süredir Medium üzerinden blog yazıyorum, hatta bir medium yayınına da katıldım, orada da yazım çıktı. Medium’un kullanım oranı artıyor, ben de daha çok insanın ulaşmasını istiyorum bloguma. Blog kendi yazı ve şiirlerimden oluşuyor. Daha fazla insan tarafından okunmak ve blogun görünür olması için ne yapmam gerekiyor? Medium için dikkat etmem gereken şeyler var mıdır? Premium üyelik almadan çok okunmak mümkün müdür? Bilgisi olan varsa ve paylaşırsa çok mutlu olurum.

Yorum Ekle

Tanıtım için hangi yolları izliyorsun? kendi sosyal medya hesaplarında yazılarını paylaşıyor musun mesela. Senin blogun ama blogunu ön plana çıkarmak istiyorsan insanların ilgisini çekecek konular hakkında veya güncel konular hakkında yazılar yazmalısın, gerekirse merak uyandıracak başlıklar seçmelisin, etiketler kullanmakta önemli. Ayrıca medium sitesini 140journos’tan duymuştum ilk defa ve ileride planladığım bir proje var, sizce medium gündelik konular hakkında haber, makale gibi şeyler yazmak için uygun bir platform mu?

Intern 19/05/2020 cevapladı.

Medium ücretsiz kullanımda sınırlı okuma olanağı sağlıyor. Bu nedenle bir haber bloğu için sıkıntı olabilir bence. Ama güncel haberler için uygun bir yer olduğunu düşünüyorum.

20/05/2020.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.