RE: Anket doldurarak para kazandıran uygulamalar

Merhaba. 

Bu konuda zamanında çok araştırma yapmış biri olarak verimli bir para kazanma yöntemi olmadığını düşünüyorum. Çoğu uygulama kişisel bilgiyi ya da ihtiyacı olan bilgileri alıp ‘bu anket için uygun degilsiniz’ ibaresini yapıştırıyor. Paypal in da ülkemizde kullanılmaması sebebiyle neredeyse para kazanma ihtimali yok denecek kadar az. Gerçekten emek vermeden asgari ücretin kadar para kazanma vaatleri insanı cezbetse de malesef öyle bir dünya yokmuş.

Araştırmalarım sonucunda çok çok az miktarlar da olsa para kazandığım iki uygulama oldu. Bunlar Bounty ve Streetbees uygulamaları.

Bounty daha çok gizli müşteri görevleri ile para kazandırıyor. Arada bir 50 kuruş, 1 lira gibi ücretlerle anket yaptığı da oluyor. Bazen de bir ürünü almanızı ve onu degerlendirmenizi istiyor. O zaman ücret biraz daha artıyor. Ancak zaten ürüne para verdiğiniz için sadece ürün bedavaya gelmiş oluyor. 30 lira olduğunda direkt hesabınıza gönderiyor.

Streetbees tam bir anket uygulaması. Şuan ne yapıyorsunuz diye sorup, görsellerle desteklemenizi isteyip para kazandırabiliyor. Ancak çok nadir anket geliyor. Papara hesabı açmanızı istiyor ve oradan istediğiniz zaman hesabınıza atabiliyorsunuz. 

Mobrog uygulamasına baktığımda euro ile ödeme yaptığı için çok cazip geliyor ancak yukarıda bahsettiğim ‘bu anket için uygun degilsiniz’ ibaresinden öteye görebildiğim olmadı.

İşsiz dönemlerimde iki uygulamadan, iki yılda toplam maksimum 300 lira gibi bir para kazandım. Artık gerçekten bunlarla uğraşmak istemiyorum ve mümkünse hem oyalanmak hem de para kazanmak istiyorum 🙂 Sizlerin bildiği daha çok kazandıran, daha aktif bir uygulama varsa paylaşırsanız çok sevinirim. 

Yorum Ekle

Bu tipte birkaç uygulaya ve siteye baktım ama çok da iyi bir gelir sağlanılabileceğini düşünmedim. Görev yapma uygulamalarına bakmııştım genelde, onlar da bir görev başına 0,5 kuruş 25 kuruş gibi ödemeler yapıyor.

Mid-Level 12/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.