RE: Adsense alternatifi reklam siteleri

Dünyanın en büyük online reklam partnerliği adsense olsa da bazı durumlarda yasaklamalar ve düşük gelirler insanları adsense alternatifi reklam siteleri aramaya itebiliyor. Adsense sektörün bir numarası ve lideri bunu hepimiz kabul ediyoruz. Peki bazı özel durumlarda insanları farklı bir reklam partneri bulmaya iten hedefler neler olabilir?

 • İçerik politikası ihlali. Eğer web sitenizde ürettiğiniz içerik adsense politikalarına uygun değil ise maalesef sitenizi veya uygulamanızı adsense partnerlik programına katılamıyorsunuz.
 • Almış olduğunuz alan adı yani domain adresinin daha önceden adsense üzerinde yasaklı olması. Aradığınız domaini buldunuz ve ellerinizi ovuşturarak kayıt ettirdiniz. Ama sonradan öğreniyorsunuz ki bu domainin eski sahibi illegal içerik paylaşımı yaptığı için adsense üzerinde domain yasaklanmış. Tabi bu durum her zaman kalıcı olmayabilir. Desteğe bilet atarak yasağı kaldırmayı deneyebilirsiniz.
 • Düşük gelirler. Adsense herkese aynı ödemeyi yapmıyor. Bazı kategorilerde yoğunlaşan sitelere çok daha az ödeme yaparken diğer kategorilerde daha çok ödeme yapıyor. Eğer siz de reklam gelirlerinin düşük olduğu bir sektörde iseniz adsense alternatiflerine bakabilirsiniz.

Peki hangi durumlarda adsense alternatifi reklam sitelerine geçiş ortamı oluştuğunu anlattım. Şimdi de bildiğim adsense alternatifi olabilecek siteleri sıralıyorum.

 1. Amazon Associates
 2. Yllix Media
 3. RevContent
 4. Evadav
 5. PopCash
 6. Infolinks
 7. Adsterra
 8. PropellerAds Media
 9. Media.net

Umuyorum bu kadar alternatif yeterli olmuştur. 😀 Adsense gibi devasa kurumlar tekelleştiği zaman rekabet kırılıyor ödemeler düşüyor. Umarım reklam platformları daha da çoğalır.

Yorum Ekle

çok faydalı oldu. google’a o kadar çok bağlanmışız ki adsense dışında başka hiç bir yer yokmuş gibi düşünüyoruz

Intern 25/05/2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Cevabı göndererek gizlilik politikası ve kullanım koşulları'nı onaylamış olursun.